SSS

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sağlıklı ve mutlu gülüşler için.

Diş fırçalama esnasında kanama olması istenilen bir durum değildir. Kanama olması mevcut bir diş eti hastalığının olabileceğini göstermektedir. Kanamayı farkettikten sonra mutlaka diş hekiminize danışmalısınız. Kanamaya sebep olan sorun bulunmalı ve tedavisi hızlı bir şekilde başlatılmalıdır. Aksi durumlarda dişinizi, dişlerinizi kaybetme riski mevcuttur.

Dişinizi fırçalarken, size en uygun olan diş fırçası ile fırçalamanız ve dişlerinizi doğru fırçalamanız çok önemlidir. Hangi diş fırçasını ve modelini kullanacağınızı diş hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz. Dişlerinizi günde 2 defa ve 2 dakika fırçalamanızı tavsiye ediyoruz. Diş fırçalarının en fazla 90 gün kullanıması önerilmektedir.

Dişleriniz bu tarz sıvı alımları sebebiyle renk değişimine uğrayabilir. Gün içinde tüketilen çay ve kahvelerin dişlerde renklendirmeye fırsat vermemesi için mutlaka günlük ağız ve diş temizliğinizi yapmanız gerekmektedir. Eğer dişlerinizdeki renklenmeler diş fırçalamak ile geçmiyorsa İzmir Menderes diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz.

Günlük ağız ve diş bakımına olması gerektiği kadar dikkat etmezseniz, dişlerde oluşan bakteri ve plaklar diş taşı olarak adlandırdığımız oluşumlara sebep verirler. Diş taşlarının temizlenmesi zararlı değil aksine sağlığınız açısından son derece önemlidir.

Merak Ettiklerinizi Sorabilirsiniz

Hemen doktorunuza sorun

[contact-form-7 id="691" title="Question"]