Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş Ağrısı Neden Olur ?

Diş ağrısı oldukça önemli ve kişilerin ciddi ağrılar yaşamasına neden olan bir sorundur. Ağız sağlığı ile ilgili problemler yaşayan ve bu problemlerden kurtulmak isteyen kişiler diş ağrısı neden olur? Ya da diş ağrısına ne iyi gelir ? gibi sorulara sıklıkla cevap aramaktadır.

Diş çevresinde ya da diş içinde ortaya çıkan tüm ağrılar diş ağrısı olarak adlandırılmaktadır. Kişiler küçük şiddetteki diş ağrılarını bireysel yöntemler kullanarak yatıştırabileceği diş eti tahrişlerinden kaynaklanabilmektedir. Fakat daha şiddetli ve ağır diş ağrıları ise bir hekim tarafından görülecek ve tedavi uygulanacak, diş ve ağız sağlığı problemlerinden kaynaklanmaktadır. Diş içinde bulunan pulba sinirleri, insan vücudundaki en hassas sinir hücreleri arasında yer almakta ve bu sinirlerin tahriş olması, bakteri üretmesi ya da enfeksiyon yaratması, şiddetli diş ağrılarına ya da apse oluşumuna sebep olmaktadır. Apse ya da enfeksiyon oluşumları tedavi edilmediği takdirde kişilerin vücuduna yayılabilmektedir. Menderes diş hekimi polikliniği tüm ağız ve diş sağlığı konusunda hastaları ile yakından ilgilenmekte ve dişlerde meydana gelen tüm sorunlarda en etkili tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş Ağrısı Sebepleri Nelerdir ?

Diş ağrısı neden olur ? Sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Ağrı oluşumu sebeplerinin başında şunlar yer almaktadır.

-Diş çürükleri, diş apseleri
-Dişlerde meydana gelen çatlak ya da kırık oluşumları
-Dişin merkezinde ortaya çıkan enfeksiyon ya da bakteriyel oluşumlar
-Dişlerde bulunan dolguların zarar görmesi
-Diş etlerinden yeni dişlerin çıkması
-Yirmilik dişlerin patlaması nedeni ile diş etlerinin çekilmesi gibi çeşitli nedenler sayılabilir.

Diş Ağrısını Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Diş ağrısı neden olur? Ve diş ağrısı nasıl önlenir? Sorularının cevaplarını şu şekilde verebiliriz. Dişlerin iç kısmında değil de, etrafında yaşanan sorunlar nedeni ile meydana gelen diş ağrıları, diş etlerinde oluşan geçici tahriş ya da kızarık oluşumu nedeni ile meydana gelen diş ağrıları diş hekimine gitmeye gerek kalmadan birkaç gün içinde çözülebilmektedir. Bu gibi nedenler ile ağrı yaşayan kişiler, ağrı hissettikleri süre boyunca aşırı çiğneme hareketi yapmamaya, tatlı tüketmemeye, sıcak ya da soğuk gıdalar tüketmemeye özen göstermelidir. Kişiler, diş ağrılarının büyük bir kısmının diş çürümesi nedeni ile meydana geldiğini unutmamalı ve ağız hijyenini aksatmamaya büyük bir özen göstermelidir.

Ağız Bakım Önerileri konumuzu okudunuz mu?